Fasarit Dekoratif Püskürtme Duvar Kaplaması 20Kg - İç Cephe Boyalar - Boya Malzemeleri - Evimdekipazar.com

Kategoriler

Stok Kodu:  TYCPKH4SXN170946422615700

Fasarit Dekoratif Püskürtme Duvar Kaplaması 20Kg

Kargoya veriliş süresi: 
Bugün Kargoda
850,00 TL (KDV Dahil)
Havale ile % 5  indirim kazanın!
ad.
Sepete Ekle

 

Fasarit; iç yüzeylerde püskürtme yöntemi ile uygulanarak; tavan ve duvarlara dekoratif doku veren, kullanıma hazır bir boya malzemesidir.

Dekoratiftir
Çeşitli irilik ve sıklıktaki desenleri ve değişik uygulama yöntemleri ile dekoratiftir. Dekoratif dokusu sayesinde, konuttan işyerine kadar çeşitli mekanlarda sıva hatalarını asgariye indirir.

Dayanıklıdır
Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiginden kabarmaz, dökülmez. Su, nem ve darbelere karşı dirençlidir. İsviçre Clariant firmasının akrilik bağlayıcısı ile üretildiğinden yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.

Ekonomiktir
Sıva hatalarının giderilmesinde ve eski yüzeylerin yenilenmesinde en ekonomik çözümdür. ?zel teçhizatı ile püskürtülerek çok çabuk ve kolay uygulanır; işçilik ve zaman tasarrufu sağlar. Üç kişilik bir ekip günde 200-400 m2 lik bir alan kaplayabilir. Üzeri tekrar tekrar boyandığında dekoratif görünümü bozulmaz.

Sıhhidir
Su bazlıdır. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Küf bakteri ve mikrop barındırmaz.

 


Sıva
Ytong
Alçı Sıvalı Yüzeyler
Macunlanmış Yüzeyler
Prefabrike İnşaatlar
Ahşap, Sunta, Alçı Panel Levhalar

Fasarit uygulamasına başlamadan önce, Fasarit püskürtülmeyecek yüzeyler maskelenmelidir. Kompresörün hava miktarı 300 litre/dakika olmalı, 4-6 atü hava basıncı arasında çalışmalıdır. İş bitiminde malzemelerin temizliği boya kurumadan su ile yapılmalıdır. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklıgı +5oC"den az olmamalıdır.

Duvara püskürtülecek Fasaritin ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için takriben 5 kg su ile inceltilen 1 kg izole lak astar; fırça ve rulo ile yüzeye doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Plastik Macun; derin hatalar için Rustik Macun kullanılır.

Bir teneke Fasarit yaklaşık 1-2 kg su ile inceltilir. Karıştırma işlemi özel karıştırıcı ile yapılır. Özel tabanca, malzeme tankı ve geliştirilmiş hava kompresörü ile püskürtme arzuya göre iri veya küçük taneli olabilir. Fasaritin üzeri duvarlarda Plastik Boya ile; tavanlarda ise Tavan Plastik boya ile boyanır.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Fasarit: 0.700-0.900 kg/m2
Plastik Boyalar: 0.300-0.400 kg/m2.

 


Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Fasarit Boya üst üste konularak depolanabilen 30 kg"lık hava sızdırmasız teneke ambalajlarda ve 20 kg"lık polietilen kovalarda satışa sunulmuştur.

 

 

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor